Virüs Mutasyona Uğradı: Çocuklara Dikkat

 Virüs Mutasyona Uğradı: Çocuklara Dikkat

Mutasyona uğrayan koronavirüsle ilgili korkutan gelişme: Çocuklara bulaşma riski daha yüksek.

İngiltere’de ortaya çıkan ve çeşitli ülkelere yayılan mutasyona uğramış koronavirüsle ilgili korkutan bir haber geldi. İngiliz hükümetine tavsiyede bulunan Danışma Grubu NERVTAG ekibinden Prof. Dr. Neil Ferguson, yeni virüsün çocuklara bulaşma riskinin çok daha yüksek olduğu söylendi.

İlk olarak Aralık 2019’da Çin’in Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını henüz etkisini yitirmemişken, İngiltere’nin güneydoğusunda tespit edilen Covid-19’un mutasyona uğramış türü tüm dünyada paniğe neden oldu. Kısa sürede 7 ülkeye yayılan Covid-19’un yeni türüyle ilgili korkutan gelişme yaşadı.

Çocuklara Bulaşma Riski Daha Yüksek

İngiltere hükümetine tavsiyede bulunan Danışma Grubu NERVTAG ekibinden Prof. Dr. Neil Ferguson, çocukların koronavirüs varyantıyla enfekte olma risklerinin daha yüksek olabileceğini ne sürdü. Ferguson, çocukların mutasyon geçiren virüse karşı daha dirençsiz olduğuna dair bir ipucu bulduğunu iddia etti.

Yeni Covid-19 Türü 7 Ülkeye Sıçradı

Öte yandan, mutasyona uğrayan koronavirüs türü şu ana kadar Ukrayna, İngiltere, Danimarka, Hollanda, Avustralya, Güney Afrika ve İtalya’da tespit edildi.

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir