SELÇUKLU BELEDİYESİNDEN DOLANDIRICILIK UYARISI

 SELÇUKLU BELEDİYESİNDEN DOLANDIRICILIK UYARISI

Son günlerde Selçuklu belediyesine gelen şikayetlerde; Konya’da iş adamlarının arandığı Selçuklu Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve idarecilerimizin isimleri kullanılarak Suriye başta olmak üzere kimsesiz çocuklar ve farklı yardım kuruluşlarına bağış toplandığı ile ilgili bilgiler gelmektedir.

Kötü niyetli ve dolandırıcılık hissi ile banka hesap numaraları ve IBAN numaraları verilmekte bu hesaplara nakdi yardım talep edilmektedir. Belediye yöneticilerimizin selamları ile aranan iş adamı ve hemşerilerimizden elde edilen bilgiler doğrultusunda bu konu ile ilgili yasal işlemler başlatılmıştır.

Selçuklu Belediyemiz, kanunların elverdiği sınırlar içinde Kurumsal Kimliği dışında hiçbir ferdi yardım kampanyasının içinde yer almamaktadır. Hemşerilerimizin  bu konuda duyarlı olmalarını  ve kötü niyetli bu kişi veya kişileri emniyet görevlilerimize bildirmeleri hususunda gerekli hassasiyeti göstermelerini diliyoruz.
 

Belediye yöneticilerimizin adını kullanarak yardım talep edenlerle ilgili yasal sürecin başladığını, yardımsever hemşerilerimizin iyi niyetlerini suiistimal edenlerin kanunlar karşısında hesap vereceğini kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir