Müfettişin Babası Şikâyet Etti, İmamın Tayini Çıktı!

 Müfettişin Babası Şikâyet Etti, İmamın Tayini Çıktı!

Konya’nın Seydişehir ilçesinde, bir müfettişin babası, imamı şikayet etti, müftülük imamın tayinini çıkarmayınca, Diyanet İşleri Başkanlığı re’sen imamın görev yerini değiştirdi.

Konya’nın Seydişehir ilçesinde skandal niteliğinde bir olay meydana geldi.

50 hanelik bir köyde, oğlu Diyanet İşleri Başkanlığında müfettiş olarak çalışan bir vatandaş, köyün imamı ile geçinemeyince, imamı müftülüğe şikâyet etti.

İlçe müftülüğü, müfettişin baskıları sonrasında soruşturma açtı. Soruşturmada cami cemaatinden diğer vatandaşlar iddialara katılmadı. Soruşturmada imama Kınama cezası verildi. İmam verilen cezaya itiraz etti. İtiraz sonrasında, disiplin kurulu, cezayı kaldırdı.

Ancak, bu disiplin soruşturması sürecine rağmen, imamın görev yerinin değiştirilmesi için müftüye baskı yapıldı. Müftü değişikliği yapmayınca, Diyanet İşleri Başkanlığı re’sen imamın görev yerini değiştirdi.

Tüm Seydişehir’de, bir müfettişin babasının uygun olmayan bir talebini takip etmek üzere, il ve ilçedeki bürokratlara yaptığı baskıyı konuşuyor

Digiqole ad

2 Reviews

MarkSkeft
1

Levitra Fa Bene Al Cuore https://buycialisuss.com/# - Buy Cialis Hplc Amoxicillin Validation <a href=https://buycialisuss.com/#>cialis online no prescription</a> Vademecum Y Propecia

1

Haberde diğer cami cemaati nin onaylamadığı yazılıdır. Müftüye baskı yapıldığı da yazılı.. Bu iki durumdan da anlaşılıyor ki, İMAMIN TAYİNİ, YANLIŞIN DİK ALASIDIR!

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir