Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/u7974306/konya.com/wp-includes/class-wp-post-type.php on line 528
MERAM’DA MİMARİ PROJELER ARTIK DİJİTAL ORTAMDA – Konya Şehir Rehberi – Konya Haber

MERAM’DA MİMARİ PROJELER ARTIK DİJİTAL ORTAMDA

 MERAM’DA MİMARİ PROJELER ARTIK DİJİTAL ORTAMDA

Meram Belediyesi, mimari projeler konusunda artık dijital ortamda hizmet verecek. Yeni sistem (MEPKAS)’ın, ruhsat işlemlerinden proje inceleme ve arşivleme noktasına kadar birçok noktada büyük yararlar kazandıracağını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Projelerin dijital platformda işlem görecek olmasıyla vatandaşlarımız işlemlerini, artık çok daha kolay çok daha rahat ve çok daha hızlı yapabilecekler” diye konuştu.

Meram’da mimari projelerin ruhsat işlemleri ve arşivlenmeleri artık tamamen dijital ortamda (MEPKAS) uygulaması ile gerçekleştirilecek. Yeni sistem (MEPKAS)’ın birçok yönden büyük yararlar kazandıracağını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu sayede özellikle vatandaşların işlerinin hızlanacağına, her geçen gün artan dosya sayısı ve büyüklüğü sebebiyle ortaya çıkan karmaşıklığın ortadan kalkacağına işaret etti.

“DİJİTAL SİSTEM BİRÇOK AÇIDAN YARAR SAĞLAYACAK”

Geçilen yeni uygulama ile Meram bölgesinin proje hizmetlerinde yepyeni bir dönemin başladığını belirten Başkan Kavuş konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Belediyemizin elektronik platforma geçişi sayesinde ruhsat verme, proje inceleme ve benzeri hizmetler çok daha kısa sürede ve çok daha hızlı yapılabilecek. Hizmet kalitesi artacak, vatandaşlarımızın bekleme ve işlem süreleri kısalacaktır. Ayrıca tüm hizmetlerin tamamen dijital ortamda yürütülmesi sayesinde, çevre dostu, kağıtsız bir çalışma ortamı sağlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı ve bir devlet politikası haline gelen ‘Sıfır Atık’ projesine de destek verilmiş olacak. Arşivleme noktasında yaşanan sıkıntılar da tamamıyla son bulacak. Bir bina için yaklaşık 10 proje söz konusu. Onyıllar boyunca yükselen onbinlerce binaya sahip olan bir ilçe olduğumuz düşünüldüğünde arşivlemenin ne denli büyük bir sıkıntı olduğu çok daha iyi anlaşılacaktır. İşte MEPKAS ile bu yükten de kurtulacağız.Ayrıca, klasik arşivlemede ‘Yangın, kaybolma’ gibi sık yaşanan güvenlik sıkıntılarının hiç birisi dijital ortamda yaşanmayacak” şeklinde konuştu.

‘VATANDAŞIMIZIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRACAK, RAHATA KAVUŞTURACAK HER PROJEDE OLACAĞIZ’

Hangi açıdan bakılırsa bakılsın projelerin dijital ortama geçirilmesinin birçok fayda sağlayacağının altını çizen Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “ Göreve gelmeden önce biz vatandaşımıza bir söz verdik; Her yönüyle daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha güzel bir Meram sözü. Tüm bunlar için ilk şartın hizmetlerimizde vatandaşlarımıza hız ve kolaylık sağlamak olduğunu biliyoruz. İlçemizde yaşayan her bir vatandaşımızın işini en hızlı ve en kolay şekilde çözmek bizim boynumuzun borcu. Çünkü belediyemiz, milletine hizmet kar olmayı, çıkabileceği en yüksek rütbe sayanların var olduğu bir kurumdur. İşte bu ve buna benzer  çalışmalarla vatandaşımızın işini kolaylaştıracak, onları sıkıntıya düşürmeden hizmet vermeye devam edeceğiz.Bu hizmetlerimiz daha başlangıç, hedefimiz için atmamız gereken daha çok adım var. Ama vatandaşımız merak etmesin belirli bir plan ve program dahilinde bu adımları hızlı bir şekilde atarak Meramlı hemşerilerimizin yüzünü güldürecek, bu ilçede yaşamanın ayrıcalığını onlara hissettireceğiz.”

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir