Meramda Kadınlar Tekstilin Tüm İnceliklerini Öğreniyor

 Meramda Kadınlar Tekstilin Tüm İnceliklerini Öğreniyor

Meram Belediyesi Osman Gazi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen ‘Tekstil Atölyesi Kurslarına katılan kadın kursiyerler tekstil sektörünün tüm inceliklerini öğreniyorlar. Kısa zaman içinde önemli mesafe kateden kadınlar, kendilerine kapılarını açmalarının yanında son teknolojik imkanları sunan Meram Belediyesi ve Başkan Kavuş’a teşekkür ettiler.

Meram Belediyesi Osman Gazi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen ‘Tekstil Atölyesi Kurs’larına katılan kadınlar, tekstil alanının ve sektörünün tüm inceliklerini öğreniyorlar. ‘Giyim Üretimi’ ‘Moda Tasarımı’ ve ‘Mefruşat Nakış’ derslerinin verildiği kursa katılan kadınlar, kısa süre içinde önemli ölçüde mesafe katettiler.

Kursiyer ve Eğitmenlerden Meram Belediyesine ve Başkan Kavuş’a Teşekkür

Tamamıyla ücretsiz olan kurslara katılan kadınlar, kendilerine böyle bir imkanı sağladığı için MeramBelediyesine ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a teşekkürlerini ilettiler. Bu kurslar sayesinde hemzamanlarını en iyi şekilde değerlendirme fırsatını bulduklarını hem de üretime dönük bir faaliyettebulunmalarından dolayı mutluluk duyduklarını belirten kursiyerler, aldıkları iyi eğitim sayesinde kısa zaman  içinde birçok şey öğrendiklerini belirttiler. Tekstil Atölyesi hakkında bilgi veren kurs eğitmeni ÇiğdemÖzdemirkan ise kursun Meram Belediyesi ve Meram Halk Eğitim Merkezi ortaklığıyla hayata geçirildiğinihatırlatarak, “Kursumuz üç farklı alanda hizmet veriyor. ‘Nakış, Mefruşat ve Giyim ve Moda Tasarımı. Giyimderslerimizde hem pratik hem de üretime dönük eğitimler veriyoruz. Moda Tasarımı derslerimize daha çoküniversite öğrencileri yoğunlukta. Kalıp ve teknik üzerine çalışıyoruz. Kursiyerlerimiz kendi ihtiyaçlarınıkarşılayabilmenin de ötesinde sektöre atılabilecek şekilde eğitim almaktadırlar. Kadınlarımıza son teknolojikimkanlarla eğitim alabilmelerini sağladığı ve tesisi onların hizmetine sunduğu için Meram Belediyesine veBaşkanımız Mustafa Kavuş Beyefendiye teşekkürlerimizi iletiyoruz” diye konuştu.

Başkan Kavuş; “Kursiyer Hanımlarımız, Şevk ve Gayretleriyle Sektörde Söz Sahibi Olabilecek Donanıma Sahip Olacaklar”

Kursa katılan kadınlarımızın mutluluğunu ve tekstil konusunda gelişimlerini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ‘Sosyal Belediyecilik’ alanında gerçekleştirdikleri böylesi girişimlerin meyvelerini almaktan gurur duyduklarını kaydetti. Meram’da kadınların hizmet adına beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek adına tüm imkanların seferber edildiğine dikkat çeken Başkan Kavuş, “Kapılarımızı, ‘Tekstil Atölyesi’ ile yetenekli ve istekli hanımlar için açtık.Gösterdikleri şevke iştiyakla kısa zaman içinde önemli bir mesafe katettiler. Kursun sonunda herbiri bu alanda söz sahibi olacak kadar donanıma kavuşacaklarından şüphemiz yok. Tüm programımız bunun üzerine kurulu. İmkanı olmayan kadınların dahi büyük başarılara imza attığına tarih tanıktır. İmkan verildiğinde üstesinden gelemeyecekleri, başaramayacakları bir alan yoktur. Bu imkanlardan biri olan bu kurslarımıza katılarak bizleri onurlandıran tüm hanımlara teşekkür ediyorum”dedi.

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir