Meram Belediyesporlu Üç Sporcu 2020 Japonya Olimpiyatları Yolcusu

 Meram Belediyesporlu Üç Sporcu 2020 Japonya Olimpiyatları Yolcusu

Meram Belediyespor’dan üç halterci 25 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılacak olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil edecek. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Bedensel Engelliler Bayanlar Halter’de ay yıldızlı bayrağı taşıyacak Nazmiye Muratlı, Besra Duman ve Sibel Çam’a başarılar diledi.

Meram Belediyespor Kulübünün 3 haltercisi, 25 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılacak olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil edecekler. 23 Kasım 2019 tarihinde Kocaeli’nde yapılan Bedensel Engelliler Halter Türkiye Şampiyonası’nda 73 Kg. bayanlar kategorisinde Sibel Çam 125 kg, 55 Kg. bayanlar kategorisinde ise Besra Duman 120 Kg. kaldırarak Türkiye Şampiyonu olmuşlardı. Bu iki sporcu ile birlikte daha önce olimpiyat şampiyonu olarak tüm Türkiye’ye büyük mutluluk yaşatan Nazmiye Muratlı 45 kg’da ay yıldızlı bayrağı taşıyacak. Üç sporcu ve antrenörleri Türkiye’ye en iyi sonuçla dönmek için hazırlıklara ve kamplara şimdiden başladı.

“Türkiye’yi Olimpiyatlarda Temsil Edecek Kulüp Sporcularımıza Başarılar Diliyorum”

Bedensel Engelliler Bayanlar Halter takımının tamamen Meram Belediyespor Kulübü sporcularından oluşmasının kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, sporculara olimpiyatlarda başarılar diledi. Kulübün halter de birçok şampiyon yetiştirdiğini ve bu sporcuların gerek ulusal gerekse uluslararası pek çok turnuvadan çok iyi sonuçlarla döndüğünü kaydeden Başkan Kavuş, “Verdiğimiz desteğin sonuçlarını böylesi büyük başarılarla almaktan dolayı büyük mutluluk yaşıyoruz. Sporcularımızın özveri, gayret ve çalışmalarıyla Tokyo Olimpiyatlarından da başarıyla döneceklerinden şüphemiz yok. Bugüne kadar gösterdikleri başarılardan ve aldıkları sonuçlarla Milli Takımımızın tamamını oluşturmalarından dolayı kendilerini şimdiden tebrik ediyor, başarılarının devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan, 53 ilden 271 kulübün katıldığı ve 1744 sporcunun mücadele ettiği Türkiye Kulüpler Taekwondo Şampiyonasında Meram Belediyespor Kulübü sporcusu Fatma Nur Pekkirişçi, Türkiye Üçüncüsü oldu. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş aldığı başarıdan dolayı Fatma Nur Pekkirişçi’yi, antrenörlerini ve kulüp yönetimini tebrik etti.

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir