Meram Belediyesinden Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2 Taksit Uyarısı; ‘Son Gün 2 Aralık’

 Meram Belediyesinden Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2 Taksit Uyarısı; ‘Son Gün 2 Aralık’

2019 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ikinci taksit ödemelerinde son gün 2 Aralık Pazartesi. Meram Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamada vatandaşların borçlu duruma düşmemeleri ve gecikme faizi yüküyle karşılaşmaması için zamanında ödeme çağrısında bulunuldu. Vatandaşların ödemelerini kolaylıkla yapabilmeleri adına belediyenin vezneleri hafta sonu da çalışacak.

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemekle yükümlü mükelleflerin, 2019 yılı ikinci taksidini Ödemelerinde son gün 2 Aralık. 30 Kasım gününün haftasonu tatiline denk gelmesinden dolayı mükellefler ödemelerini 2 Aralık Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapabilecekler. Emlak ve çevre temizlik vergilerini ödemeyenlerin borçlu duruma düşecekleri ve gecikme faiziyle karşılaşacakları uyarısında bulunan Meram Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, vatandaşların ödemelerini kolaylıkla yapabilmeleri adına veznelerin Cumartesi ve Pazar günleri de çalışacağını duyurarak, vatandaşlara vergilerini belirtilen tarihi kaçırmadan ödemeleri konusunda uyarıda bulundu. Vatandaşlar borçlarını belediye hizmet binası veznelerinden ödeyebilecekleri gibi, banka ve belediyenin internet sayfasından da online vezne yoluyla ödeme imkanına sahipler.

‘Cezalı Duruma Düşmemek İçin Son Günü Kaçırmayın!’

Ödeme ile ilgili olarak Meram Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, vatandaşların cezalı duruma düşmemeleri konusunda yapılan uyarıda şu görüşlere yer verildi; “Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2 taksit ödemeleri 2 Aralık 2019 tarihinde sona erecektir. Ödemelerini bu tarihe kadar gerçekleştirmeyen mükellefler, bu tarihten sonra ödenecek emlak vergileri ve işyerlerine ait çevre temizlik vergilerine kanunda belirtildiği oranda gecikme faizi ödemek mecburiyetinde kalacaklardır. Mükelleflerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları ve cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini 2 Aralık Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerekmektedir. Ödemeler hususunda vatandaşlarımıza kolaylık sağlayabilmek amacıyla veznelerimiz hafta sonu boyunca mesai saatleri içinde de çalışacaktır.”

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir