MERAM BELEDİYESİ, YARDIM MALZEMELERİNİN DAĞITIMINA DEVAM EDİYOR

 MERAM BELEDİYESİ, YARDIM MALZEMELERİNİN DAĞITIMINA DEVAM EDİYOR

Meram Belediyesi, İsveç Türk Kadınları Federasyonu ve Armutlu Köyü Derneği işbirliğiyle yürütülen kampanya ile gelen yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına devam ediyor. Kampanya çerçevesinde hastalar için kazandırılan tıbbi araç ve gereçlerin bir kısmı Konya Numune Hastanesine teslim edildi.

Meram Belediyesi, İsveç Türk Kadınları Federasyonu ve Armutlu Köyü Derneği işbirliğiyle hasta veengelliler için yapılan kampanya ile gelen malzemeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediyor. Kampanya çerçevesinde hastalar için kazandırılan tıbbi araç ve gereçlerin bir kısmı Konya Numune Hastanesine teslim edildi. Verilen malzemeler arasında hasta yıkama seti, motorlu el bisikleti, motorlu ayak bisikleti, motorlu ayakta durma tilti, motorlu hasta yürüteci, tekerlekli sandalye, el rehabilitasyonu, roster, cp ayakta durma seti, hasta vinci gibi hasta ve hasta yakınlarının hayatlarını kolaylaştıracak malzemeler bulunuyor. Meram Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri diğer taraftan da yardım malzemelerini hasta ve engellilere ulaştırmaya da devam ediyor. Bu amaçla malzemeler arasında bulunan hasta yatakları da belirlenen ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

BAŞKAN KAVUŞ; “HASTA VATANDAŞLARIMIZIN YÜZÜNÜ BİR NEBZE OLSUN GÜLDÜREBİLECEKSEK BİZE NE MUTLU!”

Engelli ve hasta vatandaşlarla onların ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla başlatılan kampanya ile toplanan malzemelerin ihtiyaç sahiplerine peyderpey ulaştırıldığını söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu hizmetin kendileri için önemine değindi. Hastaya umut verecek kısacık bir ziyareti yada küçücük bir tebessümü dahi şiddetle tavsiye eden bir inanca milletçe sahip olduklarını hatırlatan Başkan Kavuş, “Dinimizin ve örfümüzün bu denli önem verdiği bir kesimin yüzünü güldürebilmek hayatlarını kolaylaştıracak destekler vermek kadar büyük bir mutluluk yok. Bugünün sorun yaşamayan her insanı yarının birer engelli ya da hasta adayı. Bu hayatın bir gerçeği. Bu gerçekle çoğu insan ister istemez karşı karşıya geliyor. İşte o günden önce fırsatı varken her insan bu iyiliklere kapı aralamalı ve önayak olmalı. Böylesi güzel kampanyalara vesile oldukları için Ağustos ayında ilk tırı gönderen Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı’na, ikinci yardım tırını hazırlayan İsveç Türk Kadınları Federasyonu’na ve Armutlu Köyü Derneği’ne bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu vesile ile tüm hastalarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir