Konyaspor öğrencilere sporu sevdirecek

 Konyaspor öğrencilere sporu sevdirecek

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Konyaspor Kulübü arasında öğrencilerin spora ilgi ve sevgisini artırmaları hedefleyen iş birliği protokolü imzalandı. 

Konya’daki ortaöğretim kurumlarında okuyan öğrenciler için hazırlanan “benim şehrim benim Konyasporum” iş birliği protokolü valilik binasında Konya valisi Cüneyt Orhan Toprak’ın katıldığı törenle gerçekleştirildi. Toprak, 4bin 242 lise öğrencisine yönetim belirlediği yerde Konyasporun maçlarını izletme fırsatı sunacaklarını belirterek, bu projenin gençlere spor kulübünün bütünleşmesi için önemli bir adım olacağını söyledi.

 Vali toprak, “gençlerimiz kahvelerde, sokaklarda boş vakit geçirene kadar illerinin temsilcisi, markası olan Konyasporun maçlarını seyredecek ve illerine destek olacak. Takımımız genç dinamik öğrenci taraftarlarına kavuşmuş olacak. Bu projeyle belirlenecek zamanlarda kulüpteki futbolcular ve teknik heyet, okulları ziyaret ederek sporu, centilmenliği, ahlakı anlatacak. Öğrencilerimiz de antrenmanları seyredebilecek. Bunun çok esaslı bir proje olduğunu düşünüyorum.” İfadelerini kullandı. Protokolü, Vali Toprak, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Konyaspor Kulübü Başkanı Hilmi Kulluk İmzaladı.

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir