Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/u7974306/konya.com/wp-includes/class-wp-post-type.php on line 528
KARATAY BELEDİYESİ’NDEN VUSLAT’A ÖZEL ÇORBA VE SAHLEP İKRAMI – Konya Şehir Rehberi – Konya Haber

KARATAY BELEDİYESİ’NDEN VUSLAT’A ÖZEL ÇORBA VE SAHLEP İKRAMI

 KARATAY BELEDİYESİ’NDEN VUSLAT’A ÖZEL ÇORBA VE SAHLEP İKRAMI

Karatay Belediyesi, Hz. Mevlana’nın 746 Vuslat Yıl dönümü Uluslararası Anma Törenleri dolayısıyla Konya’ya gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için büyük gayret gösteriyor. Anma törenlerinin yapıldığı 7-17 Aralık tarihleri arasında Mevlana Kültür Merkezi’ndeki törenleri izleyen misafirlere her akşam sahlep ikramı yapan Karatay Belediyesi, törenlerin son gününde ise Şems-i Tebrizi Türbesi ve camisini ziyaret eden konuklara da çorba ikramında bulundu.

Hz. Mevlana’nın 746 Vuslat Yıl dönümü Uluslararası Anma Törenleri, bu yıl dayurtiçi ve yurtdışından farklı din ve kültürden on binlerce insanı 7-17 Aralık’ta Konya’da buluşturdu. Karatay Belediyesi de etkinlikler dolayısıyla Konya’ya gelen misafirlere sahlep ve çorba ikramında bulundu.Bu yıl anma törenlerinin yapıldığı Mevlana Kültür Merkezi önünde etkinlikler boyunca her akşam misafirlere sahlep ikramında bulunan Karatay Belediyesi,etkinliklerin son günü olan 17 Aralık’ta ise sabah namazı için Şems-i Tebrizi Türbesi ve Camii’nde buluşan konuklara sabah namazının ardından çorba ikram etti.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Hz. Mevlana’nın diyarı Karatay’a ülkemiz ve dünyanın dört bir yanından gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamak istediklerini kaydetti.

Başkan Hasan Kılca, “Karatay Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz salep ve çorba ikramımızı şehrimize gelen misafirlerimize geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yaptık. Amacımız konuklarımıza Konya’nın ve Karatay’ın misafirperverliğini ve hoşgörüsünü yaşatmak. Mevlana Hazretlerinin ve bizlerin misafiri olan kardeşlerimizin ikramımızdan hoşnut kalmaları bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu vesileyle Hz. Mevlana’nın ‘Gel’ çağrısına uyup şehrimizi ve Karatayımızı şereflendiren tüm misafirlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyor; Şeb-i Arus’un 746 yıldönümünde Hz. Mevlana’yı hürmetle anıyorum” dedi. Öte yandan Hz. Mevlana’yı anma törenleri için Konya’ya gelen misafirler de Konya’yı çok beğendiklerini belirterek Karatay Belediyesi’nin etkinlikler boyunca yaptığı ikramlardan ve misafirperverlikten çok etkilendiklerini ifade ettiler.

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir