Karatay Belediyesi’nden Emekli Personeline Vefa Belediyeden Emekli Olan Çalışanlar Yıllar Sonra Buluştu

 Karatay Belediyesi’nden Emekli Personeline Vefa Belediyeden Emekli Olan Çalışanlar Yıllar Sonra Buluştu

Karatay Belediyesi, ilçenin bugünlere gelmesinde büyük emekleri bulunup emekli olan tüm çalışanlarını bir araya getirdi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Atiker Toplantı Merkezinde “30.Yılında Karatay Belediyesi Vefa Buluşması” adıyla düzenlenen programa katılan Personelle tek tek ilgilendi. Aşık Öksüz Ozan ve Ali Yar’ın koçaklama, doğaçlama türkü ve güzellemelerden bazı örnekleri davetlilerin beğenisine sunmalarıyla başlayan program, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın konuşmasıyla devam etti.

Bugünlere Gelmemizde Tüm Çalışanlarımızın Emeği Ve Alın Teri Var

Konuşmasına Hz. Mevlana’nın, “Dostlarını daima vefa ile hatırla can! Arayan sen ol! Bulan sen; tanıyan sen ol kucaklayan sen. Kula vefası olmayanın Hakk’a vefası olmaz” sözleriyle başlayan Başkan Hasan Kılca, buluşmaya katılan tüm katılımcılara teşekkür etti. Başkan Kılca, “Bugün buradaki hiç kimse bizim için misafir değil; ev sahibidir. Bugüne kadar Karatay’a hizmet eden ve yöneten bütün arkadaşlarımız hep; ‘Acaba bu ilçe bana ne verir değil; ben ilçeme ne katarım, ben ne veririm’ prensibiyle hareket etti. Bu anlayış da başarıları peşi sıra getirdi. Konya’mız için, Karatay’ımız için ve insanımız için taş üstüne taş koyanlardan bir çivi çakandan Allah razı olsun. Karatay’ımızın bugünlere gelmesinde tüm başkanlarımızın, başkan yardımcılarımızın, Müdürlerimizin ve çalışanlarımızın emeği var, alın teri var. Başkan ve yardımcısından müdürüne, işçisinden memuruna, direksiyon başındaki kardeşlerimizden gelberi çekene herkese çok teşekkür ediyorum. Karatayımızın bugünlere gelmesine önemli katkılar yapan sizlerin tecrübelerinizle, yaptıklarınızla, yaşadıklarınızla her biriniz; belediyemizin, ilçemizin ve bizlerin kıymetli birer hafızalarısınız, neferisiniz” ifadelerini kullandı.

İnsanımızın Gönlünde Yer Ettikçe Kazanan Hepimiz Olacağız

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya’nın binlerce yıllık birikimiyle Anadolu’nun en dinamik şehirlerinden biri olduğunu belirterek, Karatay’ın da Konya’nın geldiği bu noktada büyük katkısının olduğunu söyledi. Hasan Kılca, sözlerini şöyle tamamladı: “İnsanlığın ufkunu açan Hz. Mevlana’nın diyarı Karatay’ın bizim nezdimizde önemi çok büyük. İşte böylesine önemli bir ilçe olan Karatay’da, Karataylılar için çıktığınız yolda sizler görevlerinizi layıkıyla yerine getirdiniz. Şimdi bu emanet bizlerin omuzlarında. Biz de bizden önceki başkanlarımız gibi bu şehre faydalı işler yapmanın gayretindeyiz. Amacımız, bu emaneti ve bayrağı zirveye taşıyıp, kıymetli ve faydalı eserler bırakmaktır. Yaratılmışların en şereflisi olan insana hizmet etmeyi ibadet bilen anlayışla; ırkına, kıyafetine veya siyasi görüşüne bakmadan her vatandaşımızın gönlünde yer etmeye çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki insanımızın gönlünde yer ettiğinizde kazanan ilçemiz, kazanan insanımız ve elbette kazanan bizler olacağız. İmkânlarımız ölçüsünde ilçemize ve vatandaşlarımıza hizmet etmeye çabalıyoruz. Halk buluşmaları, esnaf ve sanayi ziyaretleri, esnaf buluşmaları yapıyoruz. Tek amacımız ilçemize insanımıza faydalı olmak. Bu vesileyle güzel ve büyük Karatay ailesinin bir parçası olarak ilçemize hizmet edip vefat eden tüm kardeşlerimi bu vesileyle bir kez daha rahmetle anıyorum. Hayatta olanları da sevgiyle ve hürmetle selamlayarak kendilerine hayırlı ömürler diliyorum.”

Konya’nın En Büyük Başarısı Birliği, Beraberliği Ve Vefa Göstermesidir

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, vefa buluşmasını gerçekleştiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür etti. Başkan Altay, “Konya’nın başarısı nedir diye sorarlarsa bu birlik ve beraberliğidir.Vefa gösterisidir. Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya gösterdiği vefadan dolayı teşekkür ediyorum. Konya’da hangi görüşten olursa olsun şehrimize hizmet eden herkesten Allah razı olsun. Belediyecilik herkes için zor, zahmetli ve meşakkatli bir iştir ama hizmet etmek de herkese nasip olmaz. Biz, görevimizi layıkla yerine getirebilmek için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Bugün Konya sadece Türkiye’nin değil dünyanın izlediği bir şehir haline geldi. Burada ilçe belediyelerimizin, başkanlarımızın, çalışanlarımızın, belediye meclis üyelerimizin, memurlarımın, işçilerimizin, muhtarlarımızın herkesin katkısı büyük. Karatay Belediye Başkanımızın bugüne kadara yaptıkları yapacaklarının garantisidir. Gelecekte de kendisinde önemli işler, büyük başarılar beklediğimizi buradan ifade etmek istiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından “30. Yılında Karatay Belediyesi Vefa Buluşması”, kurulduğu günden bu yana ilçeye ve Karatay Belediyesi’ nde önemli hizmetleri olan emekli çalışanlara teşekkür plaketi verilmesiyle sona erdi.

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir