Kafkaslar Konya’ya Geliyor..

 Kafkaslar Konya’ya Geliyor..

Kafkas danslarının dünyadaki en önemli temsilcilerinden “NALMES” 30 Ekim’de Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryumu’nda sizlerle. 

Adigey Cumhuriyeti Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu “NALMES” 1936 yılında kurulduğundan bu yana; Amerika, Avusturalya, Japonya, İspanya, İtalya, Fransa, Portekiz, Almanya, Çin gibi ülkeler dahil olmak üzere dünyanın 5 kıtasında 80’i aşkın ülkede 8.000’den fazla gösteri gerçekleştirmiş, 20 milyondan fazla izleyiciye ulaşmıştır. Dünyanın en tanınmış profesyonel dans festivalleri ve yarışmalarında 30’dan fazla ödül kazanmıştır. 

“NALMES” ’in her gösterisi; dans, zarafet ve güzellik festivalidir.”

Adige dilinde “Elmas” anlamına gelen “NALMES”; geleneksel folklor motiflerinin çağdaş sahne yorumunu, dünya çapında efsaneleşen performanslarında göstermiştir. 45’er dakikalık 2 sahneden oluşan 1 buçuk saatlik gösteride; 50 dansçı 15 farklı Kafkas Halk Dansını yüksek ustalık ve duygusallıkla birlikte sunarak unutulmaz izler bırakırken, ulusal çalgıların büyülü müziğiyle ve ulusal kıyafetlerin parıltısıyla izleyenlerini canlı bir karnavala davet eder.

İmza attığı başarılarla dünyada önemli bir yer sahibi olan “NALMES” Kafkas halklarının duygulu danslarından oluşan bir programla sahnede olacak.

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir