İngiltere uçuşları durdurdu, Havaalanında bekleyiş başladı

 İngiltere uçuşları durdurdu, Havaalanında bekleyiş başladı

Korona virüsün mutasyona uğrayarak hızla yayıldığının açıklanmasının ardından İngiltere’den uçuşların iptal edilmesiyle ülkenin en yoğun kullanılan Heatrow Havalimanı’nda uçuşu iptal edilen yolcular beklemeye başladı.

İngiltere’nin covid-19 virüsünün mutasyona uğrayarak bulaşma hızının daha yüksek olduğunun açıklamasının ardından başta Almanya olmak üzere pek çok ülke İngiltere’ye yapılan tüm uçuşları durdurdu. Pazar günü Hollanda, Fransa, İtalya ve İrlanda’dan sonra Belçika, Portekiz, Bulgaristan, Litvanya, Estonya, Letonya, gibi birçok Avrupa ülkesi sınırlarını İngiltere’ye kapatırken aynı zamanda Türkiye, Hong Kong, Kanada ve Suudi Arabistan da İngiltere’den yapılan seyahatleri durdurdu.

Ülkelerin İngiltere’den olan uçuşlarını durdurmasının ardından ülkenin en yoğun şekilde kullanılan Heatrow Havalimanı’nda uçuşları iptal olan yolcularla dolup taştı. Uçuşların iptal edildiğini ögrenen bazı yolcular firma yetkililerine ulaşmaya çalıştı. Alınan önlemler kapsamında sadece uçuşlara izin verilen ülkelerin yolcuları havalimanının içerisine alınırken, Türk Hava Yolları yaptığı açıklamada alınan karar doğrultusunda Türkiye’ye olan uçuşların ileriki bir tarihe kadar durdurulduğunu belirtti.

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir