DEVA Konya’ya Hızlı Girdi

 DEVA Konya’ya Hızlı Girdi

Deva Partisi Selçuklu İlçesinin birinci olağan kongresi yapıldı. Yapılan birinci olağan kongresinde Selman Uçar yeniden başkan seçildi. Tarihi Horuzluhan’da düzenlenen kongreye Deva Parti’si kurucu üyelerinden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da katıldı.

Divan başkanı seçimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sırasıyla Konya İl başkanı Seyit Karaca ve Selçuklu İlçe başkanı Selman Uçar birer konuşma yaptı.

Daha sonra kürsüye davet edilen İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu partililere yaptığı konuşmada hükümetin politikalarını eleştirdi.

Yeneroğlu; ”Maalesef ülke öyle bir hale gelmiş ki gençlerin yüzde 70’i geleceğini yurt dışında tasavvur ediyor. Bir ülkenin geleceği gençleridir. Gençler kendi ana vatanlarında gelecekleriyle ilgili bir ümitleri bir heyecanları yoksa o ülkenin geleceği karanlığa mahkumdur. Etrafımızdaki haksızlıklara karşı hep birlikte mücadele etmemiz gerekiyor.” dedi.

Bunların yanı sıra taşrada 10 ilçenin daha kongresini yapan Deva Parti’si, Konya’ya hızlı bir giriş yaptı. (Ereğli, Çumra, Ilgın, Kadınhanı, Sarayönü, Kulu, Ahırlı, Tuzlukçu, Yunak ve Çeltik). Aynı hızda ilerleyen parti 27 Kasım 2020’de düzenlenecek 1. Olağan Konya İl Kongresine hazırlıklarını sürdürmekte.

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir