Çöplerin Atılmadığı Evden 4 Kamyon Çöp Çıkarıldı

 Çöplerin Atılmadığı Evden 4 Kamyon Çöp Çıkarıldı

Seydişehir’e bağlı Ketenli Mahallesinde iki katlı evde yaşayan 66 yaşındaki Hasan Apil’in 20 yıldır bertaraf etmediği çöpler, Kaymakamlık talimatıyla boşaltıldı. Seydişehir Belediyesi ekiplerince temizlenen evden 4 kamyon çöp çıktı.

Ketenli Mahallesinde ikamet eden Apil’in evinde 20 yıldır biriktirdiği çöplerden dolayı yayılan kötü kokudan rahatsızlık duyan komşuları ve Ketenli Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Sarıgül durumu Kaymakamlık ve Belediye ekiplerine bildirdi.

Bunun üzerine Seydişehir Belediyesine bağlı Temizlik ekipleri çöp biriktirilen eve gitti.

Tek katlı evin her yerinde çöp yığınlarıyla karşılaşan ekipler, çöpleri temizlemek istediği sırada ev sahibi kendilerine engel oldu.

Temizlik görevlilerinin yardım istemesi üzerine gelen İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler sakinleştirip ikna ettikten sonra evin temizlenmesini sağladı.

Ketenli Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Sarıgül; “Psikolojik sorunları olan Hasan amca tek başına yaşıyordu. Mahallemizde ikamet eden vatandaşlar ile birlikte kendisini uyarmamıza rağmen çöp toplamaktan vazgeçmedi. Artık bu durum bizleri fazlasıyla üzdü. Bu nedenle evin temizlenmesi için Seydişehir Kaymakamlığımızdan ve Belediyemizden yardım istedik” ifadelerini kullandı.

Evindeki çöplerin temizlik ekipler tarafında temizlendiği gören sinirlenen ve gözyaşlarına boğulan Hasan Apil’i mahalle muhtarı ve Jandarma ekipleri teselli etti.

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir