Başkan Kılca, Kumköprü Kapalı Pazaryeri Esnafını Ziyaret Etti

 Başkan Kılca, Kumköprü Kapalı Pazaryeri Esnafını Ziyaret Etti

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kumköprü Mahallesi’nde bulunan Kumköprü Kapalı Pazar yerinde faaliyet gösteren pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla bir araya geldi. Karatay’ın kapalı pazar yerleriyle Konya’ya örnek olduğunu belirten Başkan Kılca, “Hem esnafımız hem vatandaşlarımız kışın soğuğundan yazın sıcağından korunarak alışverişlerini yapabiliyor. Konya’ya örnek bu tür projelerimize devam edeceğiz” dedi.

Her fırsatta farklı meslek gruplarında hizmet veren esnafı ziyaret eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Belediyesi tarafından Kumköprü- Mahallesi’ne kazandırılan Kumköprü Kapalı Pazaryeri’ni ziyaret etti. Esnaf ile kapalı pazaryerinde alışveriş yapan vatandaşların sorun ve taleplerini yerinde dinleyen Başkan Hasan Kılca, bölgede yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Kapalı Pazaryerlerimiz Halkımıza Sıcak Ve Rahat Bir Alışveriş İmkanı Sunuyor

Hasan Kılca, Karatay Belediye Başkanı olarak çözüm merciinde bulunduklarını ve şartların daha da iyileştirilmesi, sorunların çözümü için tüm gayretleriyle çalışmaya devam edeceklerini belirterek şunları kaydetti: “Her daim vatandaşlarımızın arasındayız. Varsa sorunlarını dinliyoruz ve istişarelerle çözüm üretme  gayretinde oluyoruz. Belediyemizin hizmete sunduğu kapalı pazar yerleri de bu istişare ve buluşmaların neticesinde ortaya çıkan güzel hizmetler. Bu yerler  sayesinde gerek pazarcı esnafımız gerekse alışveriş yapan vatandaşlarımız kışın yağmur ve çamurdan, yazın da toz ve rüzgardan kurtularak sağlıklı ortamlarda, hijyenik kurallara uygun alış veriş imkanı buluyor. Gerçekten de kapalı Pazar yerlerimiz Konya’ya örnek. Günlük yaşantımızın bir parçası olan pazar alışverişleri, belediyemiz sayesinde karmaşa veya sağlıksız ortamlardan böyle güzel mekanlara taşınmış oldu. Karatay Belediyesi olarak hem ilçe halkımızın hem de pazarcı esnaflarımızın menfaatlerini ortak noktada buluşturan böyle projelerimiz önümüzdeki dönemlerde de devam edecek.”

Digiqole ad

0 Reviews

Write a Review

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir